kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet
Za nami już dziewiąta edycja konferencji Kliwent Event organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające na Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH. Jej celem, jak w poprzednich latach, było spotkanie środowiska akademickiego z przedstawicielami branży HVAC&R.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć firm: Alfaco Polska Sp. z o.o. (członka grupy Carel), Belimo Siłowniki S.A., Free Polska Sp. z o.o. (wyłącznego przedstawiciela marki Gree w Polskce), FLOWAIR Sp. z o.o., Frapol Sp. z o.o., KAN Sp. z o.o., Lindab Sp. z o.o., RDJ Klima, Swegon Sp. z o.o., Termet S.A. oraz Venture Industries Sp. z o.o.

Konferencja została objęta szerokim patronatem medialnym. Została również podzielona na dwie części: część seminaryjną oraz szkoleniową. Część szkoleniowa odbyła się od 22 do 25 maja. Szkolenia odbywały się stacjonarnie, hybrydowo oraz on-line.

Pierwszego dnia szkolenia odbywały się stacjonarnie. Pierwsze przeprowadziła firma Frapol Sp. z o.o., a jego tematyka dotyczyła pomp ciepła typu powietrze-powietrze i powietrze-woda oraz ich implementacja w systemach HVAC. Drugie szkolenie dotyczące elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej przedstawiły przedstawicielki RDJ Klima.

W drugim dniu rozpoczęliśmy przy komputerach, gdzie firma FLOWAIR Sp. z o.o. zaprezentowała kwestie dotyczące kompleksowego podejścia do projektu, czyli wyjaśniła jak spełnić każde wymagania inwestora. Nie było chwili oddechu, gdyż kolejne szkolenie, tym razem on-line prowadził Frapol Sp. z o.o., a jego tematyka dotyczyła pomp ciepła typu powietrze-woda, a przede wszystkim wybranych zagadnień konstrukcyjnych, eksploatacyjnych i ich integracji z systemami HVAC. Na koniec dnia przenieśliśmy się do Laboratorium Wentylacji i Klimatyzacji Przemysłowej gdzie zapoznawaliśmy się z aspektami doboru Elektronicznych Zaworów Rozprężnych ExV Carel, a szkolenie prowadzili przedstawiciele Alfaco Polska Sp. z o.o.

Trzeci dzień rozpoczęła firma Belimo Siłowniki S.A., która przedstawiła 7 zasad przygotowania dobrej jakości powietrza przy jednoczesnym optymalnym zużyciu energii w instalacji HVAC. Ten dzień kontynuowaliśmy z firmą Swegon Sp. z o.o., która w trybie hybrydowym prowadziła obszerne szkolenie podzielone na dwa bloki. Pierwsze dotyczyło pomp ciepła i agregatów wielofunkcyjnych Swegon, jako niezbędnych lecz energooszczędnych elementów systemu klimatyzacji komfortu w ujęciu praktycznym. Drugie natomiast obejmowało kwestie jakości środowiska wewnątrz pomieszczeń poprzez zastosowanie urządzeń indukcyjnych. W tym bloku podjęta została także tematyka praktycznego zastosowania oraz narzędzi do prowadzenia analiz.

 

W ostatnim dniu szkoleń działaliśmy tylko on-line. Na początek tego dnia Free Polska Sp. z o.o. prowadziło tajemniczo brzmiące szkolenie pt. „Ciepło z Gree”. Ostatnie z cyklu szkoleń przedstawił Lindab Sp. z o.o., a jego tematyka dotyczyła platformy doborowej LindQST.

Czwartek był też dniem, na który na pewno wielu czekało z niecierpliwością. W godzinach wieczornym odbył się bowiem konkurs wiedzy HVAC, czyli Kliwent Quiz. Uczestnicy zmierzyli się z 50 pytaniami dotyczącymi branży HVAC. W Quizie ukryte zostały pytania, na które na pewno znali odpowiedź uczestnicy szkoleń. Poza wiedzą, uczestnicy musieli wykazać się szybkością podejmowania decyzji, bo poza po prawnością odpowiedzi, drugim decydującym czynnikiem był czas. Na uczestników czekały cenne nagrody, ale na wyniki trzeba było trochę poczekać.

Tradycyjnie zwieńczeniem konferencji Kliwent Event, byłą część seminaryjna, która odbyła się 26 maja 2023 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, na AGH. W czasie seminarium zaproszeni goście przedstawili swoje osiągnięcia, projekty i rozwiązania techniczne, a także zapoznali wszystkich zgromadzonych ze specyfiką branży HVAC&R. W tym dniu referaty Firm biorących udział w tegorocznej edycji przeplatały się z referatami studentów, którzy pokazali w jak wielu różnych dziedzinach naszego życia wentylacja pełni kluczową rolę. Była to dla nich świetna okazja, żeby zaprezentować swoją pasję studiowania na kierunku związanym w branżą HVAC.

Przedstawiciel firmy Termet S.A. omówił nowoczesny system grzewczy, w układzie hybrydowym. Przedstawiciel Venture Industries Sp. z o.o. wystąpił z tematem System Smart Home z wentylacją w budownictwie wielorodzinnym. Belimo Siłowniki S.A. przedstawiło sposoby uzbrojenia systemów Fancoil (4 rurowych) przy użyciu produktów Belimo. Przedstawiciel Alfaco Polska Sp. z o.o. przedstawił natomiast nową platformę sterowników chłodniczych iJ firmy CAREL. Dzięki FLOWAIR Sp. z o.o. poznaliśmy inteligentne rozwiązania w służbie środowiska, czyli podejście jak Firma wdraża swoje idee. Gratką nie tylko dla pasjonatów branży HVAC było wystąpienie KAN Sp. z o.o., bo dotyczyło KAN-therm FOOTBALL, czyli rozwiązań do chłodzenia i ogrzewania wielkopowierzchniowego.

Nie mniej interesująco prezentowały się tematy studentów. Warto zaznaczyć, że gościliśmy w tym dniu studentkę Politechniki Warszawskiej, która także przedstawiła bardzo ciekawy referat. W czasie wystąpień studentów poruszone zostały zagadnienia poczty pneumatycznej, laboratoriów chemicznych, wentylacji i klimatyzacji w pomieszczeniach czystych i sterylnych, a także metod obliczeniowych walidacji istniejącego obiektu i kierunków redukcji zapotrzebowania na ciepło. Referaty dotyczyły także innowacyjnego rozwiązania odzyskiwania ciepła i wilgoci oraz badania mikroklimatu w piwnicach winiarskich.

Na stoiskach promocyjnych firm uczestniczących w wydarzeniu można było zapoznać się szczegółowo z zakresem ich działalności, a także znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z branżą HVAC&R. Pojawiły się również oferty praktyk a nawet pracy.

Pod koniec części seminaryjnej ogłoszono zwycięzców konkursu wiedzy KLIWENT-QUIZ, złożono im gratulacje oraz wręczono zasłużone nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji konferencji Kliwent Event, firmom które wsparły to wydarzenie, podzieliły się z nami swoją wiedzą i przeprowadziły interesujące szkolenia oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. W czasie całego wydarzenia udział w szkoleniach i seminarium, poza studentami AGH, wzięli udział studenci Politechniki Lubelskiej, Krakowskiej, Rzeszowskiej i Warszawskiej.

Kliwent Event w liczbach:

  • udział 11 Firm z branży HVAC,
  • 10 szkoleń odbywających się w formule stacjonarnej, hybrydowej oraz on-line,
  • 20 godzin akademickich szkoleń,
  • średnio w szkoleniach brało udział 40 uczestników,
  • łącznie w konferencji wzięło udział prawie 100 uczestników,
  • seminarium zgromadziło ponad 60 uczestników.


Podsumowanie KLIWENT EVENT IX
Tagi:                        
grandpashabet giriş