kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet
Na kilka dni przed majówką członkowie KN „Kliwent”, dzięki życzliwości Erbud Group, odwiedzili budowę budynku szkoły podstawowej na osiedlu Złocień w Krakowie.

Kierownik robót sanitarnych (kierownik budowy w zakresie sieci sanitarnych), który nas oprowadzał, jest absolwentem Inżynierii Środowiska (obecnie Inżynieria Kształtowania Środowiska – AGH w Krakowie) na Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH.

W trakcie wizyty przeszliśmy przez wszystkie kondygnacje obiektu – od piwnicy aż po dach. Najbardziej interesowały nas instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne. Zobaczyliśmy ich montaż na różnym etapie zaawansowania. Oglądaliśmy centrale wentylacyjne zlokalizowane na najniższej kondygnacji oraz na dachu. Zapoznaliśmy się z rozwiązaniami wentylacji w szatniach, w salach lekcyjnych, w pracowni chemicznej, na sali gimnastycznej.

Na koniec wizyty kierownik budowy odpowiedział na mnóstwo pytań, które nurtowały uczestników wycieczki. Poznaliśmy m.in. zakres obowiązków kierownika budowy, jakie problemy musi rozwiązywać, jak właściwie koordynować prace prowadzone na budowie, jak wyglądają odbiory instalacji sanitarnych, w tym wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, co jest najtrudniejsze na budowie i co daje najwięcej satysfakcji. Zobaczyliśmy jak koncepcja, którą projektant przelał na papier, przeradza się w realny obiekt.

Wizyta na budowie budynku szkoły podstawowej na Złocieniu w Krakowie
grandpashabet giriş