kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet
KN „Kliwent” – 20 lat minęło
 
17.01.2002 r. odbyło się spotkanie organizacyjne nowego koła naukowego związanego z zagadnieniami wentylacji i klimatyzacji przemysłowej i użytkowej, na którym ustalono nazwę oraz zatwierdzono statut. Tak powstało Koło Naukowe „Kliwent”, oficjalnie zarejestrowane w dniu 29.05.2002 r.
 
Przez te lata członkami KN „Kliwent” byli głównie studenci Inżynierii Środowiska (obecnie Inżynierii Kształtowania Środowiska) specjalności Wentylacja i Klimatyzacja Przemysłowa ale również studenci Górnictwa i Geologii (obecnie Inżynierii Górniczej) specjalności Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż (obecnie Górnictwo Podziemne) oraz studenci Klimatyzacji Kopalń.
 
1.07.2022 odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu, w którym uczestniczyli licznie zebrani obecni i byli członkowie KN „Kliwent”, przedstawiciele władz Wydziału, Katedry oraz pracownicy związani z Kołem. Po skrótowym przedstawieniu 20 lat działalności, przedstawiciele Koła podziękowali władzom Uczelni, Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami oraz Katedry Inżynierii Środowiska, przy której obecnie funkcjonuje Koło, za wspieranie aktywności studenckiej.
 
Następnie głos zabrał Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami – Prof. Marek Cała, który określił działalność KN „Kliwent” jako modelową i życzył dalszych sukcesów. Do tych życzeń, ale w formie listu dołączyła się Pani Profesor Uliasz-Bocheńczyk – Kierownik Katedry Inżynierii Środowiska. Głos zabrał również Prof. Dariusz Obracaj – zastępca Kierownika Katedry Inżynierii Środowiska ds. Nauki i Współpracy – razem z Prof. Borowskim byli pierwszymi opiekunami KN „Kliwent” (od roku akademickiego 2014/2015 funkcję opiekunów przejęli dr inż. Marek Korzec, dr inż. Kazimierz Piergies). Prof. Obracaj Serdecznie przywitał przybyłych absolwentów, wśród których byli również pierwsi członkowie KN „Kliwent”. Następnie głos zabrali absolwenci. Przedstawili swoje losy zawodowe po ukończeniu studiów, podzielili się również refleksjami, które im się nasunęły w związku z jubileuszem.
 
Byli członkowie Koła ale również i obecni odnajdują się w działach handlowych, serwisowaniu, nadzorze wykonawczym, projektowaniu szeroko pojętej branży HVACR (Heating, Ventilation, Air Conditioning and Refrigeration).
 
Po części oficjalnej znalazł się czas na wspominanie okresu studiów oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami, czemu chętnie przysłuchiwali się młodsi członkowie KN „Kliwent”.
 
20-lecie KN Kliwent
grandpashabet giriş