Nasze Koło Naukowe „Kliwent” podjęło się skonstruowania stanowiska badawczego opartego na wodnej nagrzewnicy powietrza. Projekt został zgłoszony do konkursu Grant Rektora AGH 2020, w wyniku którego udało nam się uzyskać dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia. W pracę nad projektem zaangażowali się studenci oraz opiekunowie koła. Głównym Partnerem naszego projektu została firma FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp.j. Dzięki współpracy uzyskaliśmy wodną nagrzewnicę powietrza LEO S1 oraz dodatkowe elementy, takie jak pompę obiegową, elektryczny podgrzewacz wody z zasobnikiem czy też wózek przemysłowy. W czasie realizacji naszego projektu nawiązaliśmy współpracę hurtownią BIMs Plus oraz firmą System KAN-therm która wsparła nas wiedzą instalacyjną i pomogła połączyć urządzenia w oparciu o system KAN-Therm Ultra-Line.
Wykonane stanowisko to kompleksowa instalacja wodnej nagrzewnicy powietrza posadowiona na mobilnym wózku. Instalację stanowi zamknięte orurowanie łączące najważniejsze elementy układu: nagrzewnicę, podgrzewacz wody oraz pompę obiegową. Cała instalacja wyposażona została w aparaturę kontrolno-pomiarową, monitorującą jej pracę oraz urządzenia regulacyjne.
 
Uprzejmie dziękujemy sponsorom oraz osobom zaangażowanym w pomoc w realizacji przedsięwzięcia: firmom FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp.j., Kan-Therm oraz hurtowni BIMs Plus i bierzemy się do wykonywania kolejnych pomiarów!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Grant Rektora 2020
Tagi: