kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet

Drugim realizowanym przez nasze Koło projektem było „Mobilne stanowisko do badań urządzeń wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych”.

Obecne standardy tworzenia nowoczesnych central wentylacyjnych do budynków mieszkalnych zakładają stosowanie odzysku ciepła. Nasze Koło Naukowe postanowiło przyjrzeć się metodyce badawczej takich central. Skupiono się przede wszystkim na wyznaczeniu bilansu przepływu powietrza oraz sprawności wymiennika ciepła. Zaowocowało to koncepcją stworzenia konstrukcji badawczej, w oparciu o normę PN-EN 13141-7:2021-09. Celem jej realizacji, zaczęliśmy szukać możliwości pozyskania niezbędnego wsparcia merytorycznego oraz finansowego. To właśnie w ten sposób nawiązaliśmy kontakt z firmą LUMA Design Sp. z o.o., Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH oraz zaangażowaliśmy się w konkurs „Grant Rektora” 2022. Nawiązana współpraca pozwoliła na realizację projektu. Poniżej umieszczono kilka najważniejszych informacji z przebiegu przedsięwzięcia:

  • Firma LUMA Design przekazała nam szereg wiedzy w zakresu konstrukcji oraz automatyki stacji badawczych. Ponadto po konsultacjach z jej specjalistami został opracowany projekt realizacji tej inwestycji. Zakładał on wykonanie szafy sterowniczej, czterech izolowanych przewodów wentylacyjnych, wyposażonych w odpowiednie czujniki oraz podpory. Dołączamy dla Was zdjęcia efektów pracy.
  • Bardzo ważne w realizacji projektu były środki pochodzące z Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH.
  • Podczas realizacji projektu nawiązaliśmy również kontakt z firmą – Delta Controls Sp. z o.o., dzięki której uzyskaliśmy niezbędne elementy do docelowej koncepcji stacji badawczej. Projekt był co prawda kompromisem pomiędzy zaawansowaną funkcjonalnością, a niskimi wydatkami, natomiast skupiliśmy się w dużej mierze na potencjale późniejszej modernizacji. Dostarczony przez firmę Delta Controls Sp. z o.o. sterownik O3-DIN-CPU, wraz z modułami oraz oprogramowaniem enteliWEB pozwolił nie tylko na realizację głównego celu projektu, ale również stworzył potencjał na dalsze, zaawansowane modyfikacje.
  • Czujniki do pomiarów niezbędnych parametrów powietrza zostały zakupione u naszego wieloletniego partnera – firmy Belimo Siłowniki S.A. Są to: termohigrometry 22DTH-15M oraz przetworniki różnicy ciśnień 22ADP-184.

W przyszłości planujemy zapewnić możliwość badania zużycia energii elektrycznej jednofazowych central wentylacyjnych oraz stworzyć osobną konstrukcję do szafy sterowniczej.

Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. Bez Was, to by się nie udało. Z podekscytowaniem czekamy na następną edycję konkursu „Grant Rektora”. Pomysłów i chęci do działania mamy pod dostatkiem.

Granty Rektora AGH 2022
grandpashabet giriş