kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet
Miło nam poinformować, że interdyscyplinarny projekt AGH-Wind, w którym uczestniczą nasi członkowie koła naukowego Kliwent zostali zakwalifikowani do finałowej części konkursu grantowego pt. “Energia! Wielkie wyzwanie”, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Projekt miał na celu opracowanie turbiny wiatrowej małych rozmiarów dla zastosowań w domkach jednorodzinnych. Finalnie do konkursu zgłoszono dwie turbiny wiatrowe (o osi poziomej i pionowej) z drużynami AGH-WIND HAWT oraz AGH-WIND VAWT.
Aktywność naszych studentów skupia się właśnie na działaniach sekcji eksperymentalnej. Ważnym etapem prac jest przygotowanie stanowiska pomiarowego i pomiary prędkości powietrza napływającego na turbinę w warunkach laboratoryjnych, czyli symulowanego wiatru. Dodatkowo studenci aktywnie biorą udział w działaniach związanych z konstruowaniem turbin wiatrowych i stanowisk pomiarowych oraz aktywnościach organizacyjnych, w tym planowania spotkań, organizacji szkoleń i doborach urządzeń pomiarowych.
Finał odbędzie się 14 sierpnia 2021 r. na płycie PGE Narodowego w Warszawie, ale prace nie zwalniają.
Udział w konkursie
grandpashabet giriş