kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet
W dniu dzisiejszym członkowie KN Kliwent, studenci Inżynieria Kształtowania Środowiska – AGH w Krakowie, z Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, po raz kolejny mieli okazję odwiedzić ACK CYFRONET AGH (Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH). Wydawać by się mogło co adeptów branży HVAC interesuje w budynku, w którym pracują super szybkie komputery i gromadzone są dane? A jednak…

Okazuje się, że jest to wymarzone miejsce dla inżyniera HVAC. Instalacje wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń, ale także systemy chłodzenia superkomputerów oparte o free-coling, czy też systemy gaszenia gazami oraz systemy zasilania awaryjnego – bez tego ten obiekt nie mógłby funkcjonować i pełnić jakże ważnej roli. ACK Cyfronet AGH jest bowiem jednostką odpowiedzialną za eksploatację i rozbudowę Komputerów Dużej Mocy oraz Miejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej. Jednostka ta udostępnia środowisku naukowemu infrastrukturę informatyczną wspierającą prowadzenie prac naukowo-badawczych.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom ACK CYFRONET AGH za dużą dawkę praktyczniej wiedzy. Poza kwestiami branżowymi wizyta ta pozwoliła studentom zapoznać się z pracą tej jednostki. Na co dzień jednak mamy do czynienia z mniejszymi komputerami, więc chyba na każdym te znajdujące się w Cyfronet AGH zrobiły ogromne wrażenie.
Jako, że ACK Cyfronet AGH w tym roku obchodzi swoje 50-lecie działalności pragniemy pogratulować tego wyniku i życzyć kolejnych 50 udanych lat.

Wycieczka do ACK CYFRONET AGH
grandpashabet giriş