kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet

Za nami już ósma edycja konferencji Kliwent Event organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej celem, jak w poprzednich latach, było spotkanie środowiska akademickiego z przedstawicielami branży HVAC&R.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć 10 firm: Belimo Siłowniki S.A., BIMTOLIK Sp. z o.o., CAREL Sp. z o.o., FläktGroup Poland Sp. z o.o., Flowair Głogowski i Brzeziński Sp.j., Frapol Sp. z o.o., KAN Sp. z o.o., Lindab Sp. z o.o., Termet S.A. oraz Venture Industries Sp. z o.o.

Tradycyjnie konferencja została podzielona na dwie części: część seminaryjną oraz szkoleniową.

Część szkoleniowa odbyła się od 6 do 9 czerwca w większości w formie zdalnej. Pierwszego dnia szkolenie przeprowadziła firma FläktGroup Poland Sp. z o.o. na temat wentylacji pożarowej, a dokładniej temat objął wentylację strumieniową garaży podziemnych oraz systemy różnicowania ciśnień.

Drugiego dnia firma CAREL Sp. z o.o. przedstawiła nawilżanie adiabatyczne w czasach drogiej energii. Prezentacja z przykładem doboru systemu w programie CPQ firmy CAREL. Następnie firma FläktGroup Poland Sp. z o.o. dostarczyła nam dawkę wiedzy na temat wentylacji komfortu i dokładności pomiaru w systemach VAV oraz skąd się biorą obowiązkowe odcinki proste przed regulatorem. Ostatnim szkoleniem podczas drugiego dnia było szkolenie przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Lindab Sp. z o.o. z zakresu narzędzi CADwent, LINDqst, TEKNOSIM.

W trzecim dniu część szkoleniową rozpoczęła firma Frapol Sp. z o.o. z tematem „Problemy eksploatacyjne central wentylacyjnych oraz metodologia ich rozwiązywania poprzez rozwiązania konstrukcyjne i układy sterowania. Następnie firma FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp.j. poprowadziła szkolenie online z projektowania ogrzewania i wentylacji w wielkokubaturowych obiektach przemysłowych.

Ostatniego, czwartego dnia szkoleń firma BELIMO Siłowniki S.A. omówiła aspekty stosowanie zaworów regulacyjnych oraz równoważących w instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Dodatkowo na terytorium Uczelni swoje stanowisko rozłożyła firma KAN Sp. z o.o. Odbyła się na nim prezentacja systemów KAN-therm, a osoby chętne pod okiem specjalistów miały możliwość samodzielnego wykonywania połączeń, dobrze się przy tym bawiąc.

Uwieńczeniem części szkoleniowej był konkurs wiedzy KLIWENT-QUIZ skierowany do uczniów oraz słuchaczy szkół średnich, policealnych oraz wyższych, gdzie można było wykazać się swoją wiedzą z zakresu HVAC&R i zdobyć cenne nagrody.

W części seminaryjnej, która odbyła się 10 czerwca 2022 roku na AGH, zaproszeni goście przedstawili swoje osiągnięcia, projekty i rozwiązania techniczne, a także zapoznali wszystkich zgromadzonych ze specyfiką branży HVAC&R.

Przedstawiciel firmy Termet S.A. omówił rozwój systemów grzewczych. Firma Kan Sp. z o.o. wystąpiła z tematem KAN SET for Revit – most łączący oprogramowanie KAN SET z REVIT. Frapol Sp. z o.o. wprowadził w moduły sztucznej inteligencji w systemach wentylacyjnych. Belimo Siłowniki S.A. wprowadziło dreszczyk emocji przedstawiając temat Niska delta T – ciemna strona instalacji wodnych oraz klimatyzacyjnych. Przedstawiciel Venture Industries Sp. z o.o. przedstawił System HICS – nowe rozwiązania w systemie wentylacji mieszkań. Przedstawiciel firmy BIMTOLIK Sp. z o.o. założonej przez dwóch niedawnych członków KN „Kliwent” omówił automatyzację procesów projektowych w środowisku BIM przy użyciu dynamo. Przedstawiciel FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp.j. przedstawił temat Projektowanie HVAC jako początek drogi działania zgodnie z ideą zero waste. Firma Lindab Sp. z o.o. omówiła rozwiązania kształtowania klimatu wewnętrznego z uwzględnieniem firmowych programów doborowych CADvent, LindQST. Firma CAREL Sp. z o.o. przedstawiła własne rozwiązania do sterowania i zarządzania instalacjami HVAC w obiektach handlowych.

Wystąpili również członkowie KN „Kliwent” omawiając wykorzystanie BIM w projektowaniu HVAC, mikroklimat pomieszczeń przedszkolnych, możliwości wykorzystania free-collingu w polskim klimacie, analizę mikroklimatu pomieszczenia mieszkalnego oraz stanowiska do badań bilansu cieplnego wodnej nagrzewnicy powietrza.

Na stoiskach promocyjnych firm uczestniczących w wydarzeniu można było zapoznać się szczegółowo z zakresem ich działalności, a także znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z branżą HVAC&R. Pojawiły się również oferty praktyk, a nawet pracy.

Pod koniec części seminaryjnej ogłoszono zwycięzców konkursu wiedzy KLIWENT-QUIZ, złożono im gratulacje oraz wręczono zasłużone nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji konferencji Kliwent Event, firmom które wsparły to wydarzenie, podzieliły się z nami swoją wiedzą i przeprowadziły interesujące szkolenia oraz wszystkim, którzy zaszczycili Nas swoją obecnością.