kaçak bahis siteleri betwoon cratosroyalbet giri cratosroyalbet grandpashabet

Koło Naukowe „Kliwent” przy współpracy z Kołem Naukowym Bozon oraz Pracownią Demonstracji Fizycznych przystąpiło do pracy nad projektem pod nazwą Termoaktywni. 

Projekt realizowany jest dla Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zielonki, zaś finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Projekt zakłada powstanie 4 makiet domów, które będą zbudowane z odpowiednio przeskalowanych rzeczywistych materiałów budowlanych.

W domach zostaną wmontowane celowe błędy konstrukcyjne, które często popełniane są w budownictwie prowadzonym metodą gospodarczą.

Wewnątrz zamontowane zostaną grzałki pełniące funkcję centralnego ogrzewania. Całość (osiedle) sterowane będzie komputerowo.

Temperatura otoczenia kształtowana będzie poprzez dozowanie ciekłego azotu, aby wywołać efekt dużej amplitudy temperatur. Planowane wymiary makiet to bryły o wymiarach rzutu około 30 na 30 cm.

Wykończenie estetyczne zostanie wykonane z użyciem materiałów poligraficznych i dziecięcych zabawek.

Makiety będą prezentowane w małopolskich szkołach. Na ich podstawie będą przedstawiane dobre i złe praktyki w termomodernizacji, która jest ważnym elementem w dbałości o jakość powietrza.

grandpashabet giriş